clear float
clear float

NAŠE HISTORIE

ZALOŽENÍ A ROZVOJ SPOLEČNOSTI NOBILIS TILIA


Zakladatel firmy Nobilis Tilia PaedDr. Zbyněk Šedivý vystudoval přírodovědeckou fakultu a fakultu tělesné výchovy a sportu na Universitě Karlově v Praze. Příroda a sport jsou jeho celoživotními zájmy a v praktickém životě spojuje aktivní pohyb v rámci zdravého životního stylu s rozvojem v duchovní oblasti. Od roku 1990 se profesionálně zabývá léčivými rostlinami, jejich vlivem na zdravý vývoj člověka a na jeho celkový vzhled. Ve své práci uplatňuje principy harmonického začlenění člověka do existence živých systémů na planetě. S tím souvisí i využívání rostlinných surovin tak, aby pěstování krásy a zdraví člověka nenarušilo pěstování krásy a zdraví přírody. Pro současný pohled na fytoterapii považuje za důležité historické tradice starých civilizací, a proto studuje díla starých mistrů – bylinářů a také tradiční čínskou medicínu.logo NT

V roce 1994 zakládá značku aromaterapeutické kosmetiky Nobela, později přejmenovanou na Nobilis Tilia, která své jméno získala podle domovského města Krásné Lípy, centra národního parku České Švýcarsko. Zde působila do roku 2003 v pronajatých prostorách a prošla tvrdými zkouškami, obvyklými pro začátečníky. Od samého počátku se firma zabývá výrobou a vývojem kvalitní aromaterapeutické kosmetiky, vyhledáváním poctivých zdrojů 100% přírodních éterických olejů a kvalitních rostlinných olejů, stejně jako dalších bioaktivních látek.


 

Adela Z

O rok později se mění charakter společnosti na společnost s ručením omezeným, Nobilis Tilia s.r.o., a k PaedDr. Šedivému se připojují Adéla Zrubecká a Petr Zrubecký. Krátce na to společnost otevírá svá zahraniční zastoupení, nejprve na Slovensku a později se zájem o výrobky rozšiřuje do Anglie, Francie, Japonska, na Taiwan a do dalších států. Společnost dále kultivuje své přátelské vztahy s předními francouzskými odborníky Michaelem Somerardem a Pierrem Franchomem a navazuje úzkou spolupráci s Janem Kusmirkem, jedním ze zakladatelů anglické aromaterapeutické tradice a poradcem předních světových kosmetických firem. 


„Čerpáme inspiraci z přírody a tradičních historických zkušeností a s pokorou vyvíjíme prostředky, které jsou přírodě a člověku co nejblíž. Respektujeme individualitu osobností, které jsou našimi zákazníky a nesnižujeme kvalitu kvůli ceně. Přejeme všem našim zákazníkům, současným i budoucím, aby v našich výrobcích našli potěšení těla i ducha a aby spolu s námi objevili kouzlo vůní, které náš život činí bohatším.“

 

 

 

 

 

 

ZROD ASOCIACE ČESKÝCH AROMATERAPEUTŮ


V roce 1996 stojí PaedDr. Zbyněk Šedivý u zrodu Asociace českých aromaterapeutů a pomáhá s koncepcí prvního odborného vzdělávacího zařízení v oboru - Institutu Aromaterapie. Od roku 2002 je členem společnosti Geenhealth, Středomořské asociace fytoterapeutů se sídlem na Farmaceutické fakultě v Montpellier ve Francii. Během svých cest po Francii studuje siličnaté rostliny, podmínky jejich pěstování a možnosti využití. Vyučuje v odborných seminářích, je lektorem Institutu Aromaterapie a spoluautorem knihy Praktická aromaterapie. Díky svým bohatým zkušenostem se stal vyhledávaným odborníkem a hojně publikuje v odborných časopisech. Také Adéla Zrubecká své praktické zkušenosti předává studentům Institutu Aromaterapie a v kurzech organizovaných Asociací českých aromaterapeutů nebo společností Nobilis Tilia. V rámci Asociace vytváří v letech 1999 až 2006 odborný čtvrtletník Listy Aromaterapie a organizuje přednášky zahraničních odborníků v Čechách, publikuje v odborných i populárních časopisech. Je také spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy. Oba partneři tak poskytují odborné a vzdělávací zázemí společnosti Nobilis Tilia, které zajišťuje vysokou úroveň aromaterapeutických prostředků péče o člověka.

na začátek stránky