clear float
clear float

PODPOŘTE SVÉ DĚTI V NOVÉM PROSTŘEDÍ

>> 

Moje poslední dítko nastoupilo prvního září do školy. Mám štěstí, že je to kluk společenský a seznamování mu nedělá potíže. Ale co děti spíše uzavřenější, které mají obavy z nového prostředí a těžko navazují vztahy? Ať jsou děti malé či velké, změny přinášejí emoce, se kterými se potřebují vyrovnat.  Aromaterapie může být velkým pomocníkem.


Poslové dobrých zpráv

Éterické oleje působí na podvědomé úrovni a stávají se tak poslíčky, kteří dětem předávají vzkazy. Jemným způsobem ovlivňují jejich duševní a emoční rozpoložení. Říkají: buď odvážný, jsi milovaný, máš velkou oporu a tak dále. Pokud jsou děti na voňavé olejíčky zvyklé, jste ve výhodě. Využívejte v tomto období co nejvíc domácí rituál laskavého doteku, kdy po večerním koupání vybraný olej jemně vetřete dítěti do celého těla, nejlépe za příjemné klidné atmosféry. Podpoříte tak uvolnění fyzického i psychického napětí a hodně si přitom nebo potom povídejte. Dítě má tak možnost své zážitky převyprávět a zpracovat. Dobře naslouchejte, co vám dítě sděluje, během dotýkání máte ideální příležitost se na dítko naladit a vcítit se do jeho pocitů. Snadno tak přijdete na to, co váš potomek nejvíc potřebuje. Pak vybírejte z níže uvedeného seznamu a nezapomeňte, že oleje můžete mezi sebou míchat, pokud cítíte, že by se pro dítě hodilo od každého něco. Výslednou směs nechte vždy dítěti přivonět, případně ji dolaďte, aby mu byla příjemná. To je totiž základní předpoklad úspěchu.

 

Na rýmu i na odvahu

Máte-li doma dítko, které nemá doteky rádo, může se pro něj hodit osobní harmonizační směs v malém roll-onku, kterou si každý nanáší sám na zápěstí a pod nos, případně obličejový krém či gel pro malé slečny. Používejte vybranou směs také na noc do odpařovače nebo aromalampy. Pro starší děti nebo ty, které se nerady čímkoliv mažou, výborně poslouží inhalační tyčinky. Jsou praktické, lehké a, upřímně, nevadí tolik, pokud je dítko někde ztratí. Valná většina olejů má zároveň i silné antivirové a antibakteriální působení, a tak je inhalační tyčinka dobrým nástrojem proti rýmě a nachlazení současně s tím, co dítko řeší na psychické rovině. Aromaterapie se dobře kombinuje s ostatními alternativními metodami, takže klidně zařaďte i homeopatika či Bachovy květové esence.

 

Opora a sebejistota: borovice, smrk, jedle, cedr

Odvaha a otevření se novým zážitkům: tymián linalol, eukalyptus, tea tree, vavřín

Mateřská náruč a láska: růže, růžové geránium, benzoe

Zpracování zážitků a úleva od přetížení novými vjemy: eukalyptus, cypřiš,

Radost a optimismus: pomeranč, mandarinka, grep, neroli

Úleva při smutku z odloučení: cypřiš, majoránka, kadidlo

Navazování nových vztahů a podpora spolupráce: šalvěj muškátová, eukalyptus

Snadné přijetí nových situací a spokojenost: heřmánek, palmorůžová

Zklidnění a soustředění: levandule, bazalka levandulová

                                            

A co pro maminky?

Některé děti reflektují spíš stav rodičů, než svůj vlastní. Pokud maminka vyzařuje jistotu a důvěru v místo, kam svoji ratolest vysílá do světa, je to samo o sobě pro dítě dobrý předpoklad klidných začátků. A tak neváhejte a namíchejte si směs také pro sebe, ať jsme pro ty naše miláčky dobrou oporou. Moje směs je 1 díl odvahy, 2 díly lásky a 1 díl proti smutku z odloučení.

 

Vaše Adéla

na začátek stránky