clear float
clear float

Péče z druhé strany aneb jak na nožky bez ponožky

>> aroma blog

Krásné teplé léto přímo svádělo k chození bosky. Boty jsme u nás nazouvali, jen když jsme se vydali do města, někdy ani to ne. Protože jsem člověk, kterému začíná být zima zásadně od nohou, už si ani nepamatuji, že bych někdy chodila bez bot tak dlouhou dobu. A také podle toho teď moje chodidla vypadají. Jestli jste na tom vy a vaše děti stejně, tak než strčíte nožky zpátky do ponožky, poděkujte jim půlhodinkou speciální péče.

Díky chození naboso jste se jistě zbavili ztvrdlé pokožky na chodidlech, zato jste možná získali pár zarostlých kamínků, třísek a asfaltových znamínek. Začněte tedy teplou bylinkovou lázní s odvarem z heřmánku nebo měsíčku, do kterého přidejte deci květové vody podle vašeho výběru. Květová voda pomůže kůži zjemnit tak, abyste se mohli pomocí pemzy nebo speciálního pilníku na chodidla zbavit všeho, co už nechcete nosit s sebou v botách. Zároveň dodá lázni příjemnou vůni a mírný antiseptický účinek. Pokud jste se potřebovali dostat hlouběji do kůže, ošetřete následně malou ranku směsí éterických olejů Univers, nebo kapkou levandule a tea tree.

Ještě prohřáté nohy promasírujte tělovým olejem, který vám voní nejpříjemněji a věnujte se každé částečce plosky, prstů, nártů a kotníků. Pomyslete s vděčností na všechno, co s vámi vaše chodidla letos prožila a kde všude se dotýkala teplé země. Pak ošetřete každý nehet kapičkou D-panthenolu a naneste na chodidla až ke kotníkům silnější vrstvu Ochranného krému Olea. Každou nohu zabalte zvlášť do potravinové folie a teplého ručníku. Zatímco bude olivový olej a benzoe v krémové masce regenerovat pokožku vašich nohou, dejte si desetiminutovku letního snění. Dětem můžete nabídnout zábal z Čokoládové fantazie nebo Tělového krému Neroli. Nebo si vyzkoušejte čichací test – tatínkovi zábal z Oley, mamince z Neroli a dětem z čokolády a pak se vzájemně očichejte, komu voní nohy nejlépe! Po deseti až patnácti minutách odstraňte folii a zbytky krému ještě vmasírujte do chodidla.

Nebojte se péče z druhé strany a ošetřujte je občas také Krémem na ruce s myrhou, který jim dodá výživu, ochranu a zhojí popraskanou kůži. I kdyby už žádný další skutečně teplý letní den nepřišel, vzpomínám s tetelivou rozkoší na všechny bosonohé dny letošního teplého léta. Vaše voňavé nohy budou dál chodit po voňavé zemi, ať už v botkách nebo bez.

zpět na začátek